Zpět do obchodu

Registrace

Amulet posvátný tur, TAURUS

Význam: regenerace, přirozená obnova a doplnění sil.

99 Kč

Amulet posvátný tur, TAURUS

Kód: 75

Význam: regenerace, přirozená obnova a doplnění sil.

Přívěsek je vyroben z kravského rohu a je ručně ohlazen. Uchycení na koženou šňůrku je provedeno pomocí ručně opracovaného mosazného kroužku. Zpracování je vhodné pro všechny – vikingy, germány, kelty a slovany.

Tur domáci (kráva), je domestikovaný potomek pratura. Tur provází člověka již několik tisíc let. Byl a je symbolem a zárukou materiálního bohatství, prospěchu, fyzické síly a přežití.

V severské mytologii stojí u stvoření světa božská kráva Audhumla, která stvořila prvního z bohů - Búriho. Jejím mlékem se živil první praobr Ymi. V germánském futharku (runová abeceda) je symbolem pratura runa Uruz.

V keltské mytologii je mléko bílých krav posvátné, protože léčí rány a otravy (dochováno z Irska a Walesu). Souhvězdí Mléčné dráhy znamená "Cesta bílé krávy". O svátku Beltaine se pro očištění a ochranu provádí všechna kravská stáda mezi dvěma ohni. Při Lughnasadu (svátky sexu, počátku nového života a hojnosti předávané další generaci) je oslavován nejsilnější býk a probíhá jeho "svatba" = páření.

Ve slovanské mytologii prabůh Rod stvoří krávu Zemun a kozu Sedun a z jejich mléka Mléčnou dráhu. Z másla pak udělal pramatku zemi . Zemun zrodila Velese, boha úrody, stád, zemědělství a také moudrosti, magie a podsvětí.

 - roh je 100 % přírodní materiál, vhodný i pro alergiky

- mosaz může mírně dráždit citlivější pokožku

- mosaz může vlivem potu zelenat (řešení = stačí otřít hadříkem)

 

 

Jméno značky: Pagania
Kategorie: Amulety a talismany
Hmotnost: 0.05 kg
? velikost: 5,5 cm
Dostupnost: Skladem
99 Kč
Zpět do obchodu