Zpět do obchodu

Registrace

Amulet keltské lebeční kolečko, ESUS

Význam: fyzická síla, ochrana v boji, vítězství

- přečtěte si náš článek "Keltové v Čechách aneb kult uřezaných hlav"

149 Kč

Amulet keltské lebeční kolečko, ESUS

Kód: 118

Význam: fyzická síla, ochrana v boji, vítězství

- přečtěte si náš článek "Keltové v Čechách aneb kult uřezaných hlav"

Amulet z lebky / mozkovny jelena. Dle nálezů z lokalit: Radovesice, Prosmyky, Tuchoměřice a Tuchomyšl. Určeno pro kelty.

 Amulet z lebky zabitého nepřítele představoval pro Kelty nejvyšší dar či usmíření danému bohu. Hlava (lebka) byla pro Kelty posvátná a často magicky chráněna také torquesem. Kolečka z lebek se nosila na šňůrce kolem krku – aby přispívala síle a ochraně vlastníka nebo se použivala jako obětní dar vysoké hodnoty. Čím těžší nepřítel byl, tím byla hodnota jeho lebky a také ochranná moc amuletu vyšší. Lidská hlava byla tak ceněna, že bylo velmi neobvyklé (až kacířské) ji i jen zobrazit či jinak znázornit.

Nic také nebyl větší důkaz bojovníkovy prestiže, jeho schopností, síly a obratnosti než hlavy mrtvých nepřátel, které měl vystavené ve svém domě, stejně jako my dnes ukazujeme trofeje ulovených divokých zvířat. Keltové byli známí také tím, že v nadšení nad množstvím "ulovených" hlav po úspěšném boji do nich kopali a házeli si s nimi. Z tohoto zvyku se postupně vyvinuly hry jako fotbal a ragby.

Pro tyto amulety je typické provrtání třemi dírkami a s tím související specifický způsob zavěšení. Platí také prostá rovnice: více hlav = více koleček = silnější a mocnější válečník.

Sílu tohoto amuletu lze umocnit amuletem OGHAM se třemi bohy - Teutatis, Taranis a Esus.

 - 100 % přírodní materiál, vhodné i pro alergiky

Jméno značky: Pagania
Kategorie: Keltské amulety
Hmotnost: 0.03 kg
? velikost: 3,5 cm
Dostupnost: Skladem
149 Kč
Zpět do obchodu