Zpět do obchodu

Registrace

Amulet keltský - 3 bohové, OGHAM

Význam: ochrana 3 nejmocnějších keltských bohů (Teutatis, Taranis a Esus)

249 Kč

Amulet keltský - 3 bohové, OGHAM

Kód: 115

Význam: ochrana 3 nejmocnějších keltských bohů (Teutatis, Taranis a Esus)

Amulet z dubového dřeva, zdobený ručním výpalem ve staroirském písmu ogham, ochrana tří nejmocnějších bohů. Určeno pro kelty. Použitelné pro pikty.

 Ochranný amulet vychází z keltské tradice – magické trojice. Je použit Ogham neboli "stromové písmo", jehož tvůrcem byl bůh výmluvnosti zvaný Ogmios (Ogma). Na amuletu jsou tři hlavní keltští bohové: Teutatis, Taranis a Esus, kteří chrání svého nositele.

Teutatis je kmenovým bohem a léčitelem, vůdcem v časech války i míru, ochránce území a svého lidu. Je to bůh otec, ke kterému se lze obrátit i pro radu a poučení. Obětovalo se mu utopením = živel voda.

Taranis je bohem blesku, nebes, přímého boje a bitevní vřavy a válečníků, štěstí v boji. Jeho jméno dodnes přežívá v názvech taras, zatarasit, tarasnice a taranovat. Obětovalo se mu upálením = živel oheň. Jeho symbolem jsou slunce, spirála a "Taranisovo kolečko".

Esus je bohem řemesel, zručnosti, vynalézavosti, plodnosti a bohatství a také bohem podsvětí. Obětovalo se mu oběšením na strom = živel vzduch. Jeho symbolem je kanec.

Nošen na krku chrání hlavu vlastníka stejným způsobem jako kovový torques. Sílu tohoto amuletu lze umocnit lebečním amuletem ESUS.

 - 100 % přírodní materiál, vhodné i pro alergiky

Jméno značky: Pagania
Kategorie: Keltské amulety
Hmotnost: 0.03 kg
? velikost: 7,5 x 1,2 cm
Dostupnost: Skladem
249 Kč
Zpět do obchodu