Zpět do obchodu

Registrace

Hra Druidský Fidchell, STONEHENGE

- pro 2 hráče

- přečtěte si náš článek "Keltské deskové hry"

699 Kč

Hra Druidský Fidchell, STONEHENGE

Kód: 175

- pro 2 hráče

- přečtěte si náš článek "Keltské deskové hry"

Hrací deska je vyrobena z hovězí kůže a je ručně zdobena. Hrací kameny jsou ze dřeva (dub, buk, jasan, topol, vrba). Určeno pro kelty a pikty. Použitelné pro anglosasy.

Tato nádherná hra vychází z druidského pojetí světa. Hrací deska samotná pak představuje také propracovaný kalendářní systém s hlubokými symbolickými a numerologickými významy.

 

Jako kalendářní systém: čtyři hlavní na sebe kolmé linie, které prochází všemi prstenci až ke středu kruhu, představují čtyři hlavní keltské svátky (Samain, Lughnasad, Beltain, Imbolc). Další čtyři linie, které spojují vždy vnější čtyři kruhové prstence, představují roční hranice (zimní a letní slunovraty, jarní a podzimní rovnodennosti).

 

Jako numerologický systém: každý kvadrant má celkem 27 hracích polí (tedy 3 x 3 x 3 = 27... posvátná trojnásobná trojice). Každý hráč má na počátku 27 hracích kamenů. Číslo 27 po přičtení 1 (za středové pole) dá 28 (tedy 4 x 7 = 28 ... což je kombinace božské "7" a 4 stran světa). Číslo 28 také představuje lunární cyklus.

 

Jako symbolický systém: čtyři kvadranty představují v menším měřítku Irsko a ve větším pak celý svět (4 irské provincie nebo 4 světové strany). Sedm soustředných kružnic představuje 7 sfér vědomí (od nejnižšího k nejvyššímu = božskému). Středové pole reprezentuje druidského adepta / krále moudrosti a jeho cestu za prozřením. Ve zdánlivém chaosu hry pak jeho záměr (= vůle) představuje řád, který vede k porozumění, duchovnímu vítězství a finálnímu uvědomění. Středové pole lze chápat také jako „osu mundi“, bájný střed světa, prastrom - analogii severského Yggdrasilu.

 

A něco navíc: vnější prstenec je rozdělen na 24 dílů - což dobře koresponduje se starším germánským 24 runovým futharkem.

 

Tato hra v sobě nádherně pojí převážně druidskou tradici, ale čerpá také z dalších kořenů světa keltů a také starých seveřanů. Pokud chcete naprosto skvostnou a komplexní hru, která má kvalitní pravidla a je v ní „něco víc“, chcete zkusit právě tohle. Je tu všechno – od likvidace soupeře, přes strategii a taktiku, místo pro překvapení a zvraty i souboj mysli a prosazení vlastního záměru a pevné vůle.

 

Součástí hry jsou podrobná pravidla.

 

S laskavým svolením jejího autora pana Nigela Sucklinga, který ji zrekonstruoval, mohu tuto hru vyrábět a nabízet k prodeji.

Jméno značky: Pagania
Kategorie: Keltské hry
Hmotnost: 0.3 kg
? velikost: 31 x 31 cm
Dostupnost: Skladem
699 Kč
Zpět do obchodu