Zpět do obchodu

Registrace

Dřevěná Kuksa, SAGA

- přečtěte si náš článek "Kuksa aneb kouzlo severských pohárů"

949 Kč

Dřevěná Kuksa, SAGA

Kód: 289

- přečtěte si náš článek "Kuksa aneb kouzlo severských pohárů"

Kuksa je vyrobena z lipového dřeva, ošetřeno přírodním olejem. Ručně zdobeno výpalem se severskými motivy. Určeno pro germány, vikingy a Skandinávii. Objem cca 0,3 l.

Ručně zdobená Kuksa (zvaná též Guksi či Kåsa), vhodná pro studené i teplé nápoje včetně alkoholických. Tato kuksa je zdobena ve vikingském/germánském stylu. Tyto dřevěné "poháry" se svým typickým provedením rukojeti a zdobením jsou charakteristické pro celou starověkou a středověkou Skandinávii, vikingskou i saamskou kulturu.

Kuksa je po obvodu zdobena kompletním runovým starším futharkem, dále symboly Végvísir (runový kompas, nikdy nezabloudit na cestách), Aegishjalmur (ochranný silový symbol), Hraethigaldur (odstrašuje nepřátele), Ginfaxi (vítězství v boji), motivem vikingské lodi - drakkaru a vázaným vzorem. Drakkar je po obou stranách zvýrazněn vzorem herringbone, který byl mezi vikingy a germány velmi oblíbený. Jméno kuksy zní Sága - ságy byly příběhy psané staronorštinou a islandštinou, které popisovaly dějiny vikingů a seveřanů, jejich výpravy a osidlování vzdálených zemí a také příběhy krevní msty v pohanských časech Skandinávie. Sága je také vikingská bohyně rodu a hospodářství.

- vlivem používání vnitřek kuksy časem přirozeně ztmavne

- k mytí a čištění používejte pouze čistou vodu, nepatří do myčky

- 100 % přírodní materiál, vhodné i pro alergiky

Jméno značky: Pagania
Kategorie: Kuksy
Hmotnost: 0.08 kg
? velikost: 7,5 x 10 cm
délka s ouškem: 15 cm
objem: 0.3 l
Dostupnost: Na dotaz
949 Kč
Zpět do obchodu