Zpět do obchodu

Registrace

Věštecká sada - keltské kostky + hra, BOII

199 Kč

Věštecká sada - keltské kostky + hra, BOII

Kód: 106

Sada na věštění a hazard z dubového dřeva, ručně zdobená výpalem dle nálezů z Čech. Určeno pro Kelty.

Keltská sada "Bójské kostky". Sada je určena jak pro rychlou věštbu a nápovědu, tak pro hazardní hru. Motivy zdobení a provedení oblíbené pro oblast Boiohaemum (Čechy).

Kostky, to byla vůle bohů. To, co padne je dílem náhody a tu mají v rukou Oni. A protože vzduch je a vždy byl "dechem bohů", tak právě při letu kostky vzduchem dochází k přenesení jejich odpovědi na kostku.. Keltové hledali odpovědi na otázky v letu a zpěvu ptáků, šumění listí, plamenech ohně.. vždy v tom byl nějakým způsobem zastoupen element vzduchu.  

  • rychlá a jasná nápověda, co udělat
  • řešení problémů a hledání jejich příčin
  • zjištění vůle bohů
  • hledání cesty a životní nasměrování

Kdekoli byly kostky, vždy se hrálo o peníze, majetek, pití i přízeň žen. Když došly peníze, hráči často vsázeli osobní věci (oblečení, zbraně, klenoty ale i domy, půdu či poddané/otroky) a někteří i vlastní ženy..

Hazardní použití je určeno pro 2 a více hráčů, sázky mohou být v penězích (nebo v jiných hodnotných věcech), pití či oblečení (fanty).

Sada obsahuje: podrobný návod pro použití, 2 bójské kostky a kožený váček pro snadné přenášení – díky tomu je vhodná i na cestování, dovolenou či do práce. Sada je skladná a vždy po ruce.

 

Jméno značky: Pagania
Kategorie: MAGIE
Hmotnost: 0.05 kg
velikost kostka: 4,5 x 1,2 x 1,2 cm
? velikost váček: 20 cm
Dostupnost: Skladem
199 Kč
Zpět do obchodu