Zpět do obchodu

Registrace

hra Latrunculi, NERO

- hra pro 2 hráče

Motiv zdobení: S.P.Q.R. a Chrismon

399 Kč

hra Latrunculi, NERO

Kód: 157

- hra pro 2 hráče

Motiv zdobení: S.P.Q.R. a Chrismon

Hrací deska je vyrobena z hovězí kůže a je ručně zdobena. Hrací kameny jsou ze dřeva (dub, buk, jasan, topol, vrba). Určeno pro římany a římské kolonie a pohraničí (barbaricum). Použitelné i pro kelty.

První zmínka o Latrunculi (celým názvem "Ludus Latrunculorum" - „hra vojáků“ či „nájezdníci“) pochází z prvního století před naším letopočtem, ale je pravděpodobně mnohem starší. Jedná se o starořímskou hru, jejím předchůdcem jsou zřejmě starořecké hry „Petteia“ a „Penta Grammai“. Peršané hráli podobnou hru pod názvem „Nard“.

O hře nalézáme zmínky u Homéra i Platona. Hra učí vůdcovským dovednostem (v civilní variantě) i taktickému vedení bitev (ve vojenské variantě).

S.P.Q.R. je výsostný znak Římské říše, používal se na standardách Legií a na mincích, dodnes je ve znaku Říma. Znamená přesně Senatus Populusque Romanus = Senát a lid římský.

Chrismon je kombinace řeckých písem chí (X) a ró (P), kterou používal římský císař Konstantin I. na svých vojenských standartách (vexillum). Je to také jeden ze symbolů spjatých s počátky křesťanství.

Součástí hry jsou podrobná pravidla.

 

Jméno značky: Pagania
Kategorie: Římské hry
Hmotnost: 0.2 kg
? velikost: 23 x 31 cm
Dostupnost: Skladem
399 Kč
Zpět do obchodu