Zpět do obchodu

Registrace

Hra Tres Lineatae, PRETORIAN

- pro 2 hráče

199 Kč

Hra Tres Lineatae, PRETORIAN

Kód: 145

- pro 2 hráče

Hrací deska je vyrobena z vepřové kůže a je ručně vypálena. Hrací kameny jsou ze dřeva (dub, buk, jasan, topol, vrba). Určeno pro římany a římské kolonie a pohraničí (barbaricum). Použitelné i pro kelty.

Tres Lineatae (známá též jako Terni Lapilli) v překladu „Tři malé kameny“ je hra starořímského původu – pochází cca z 1 století př.n.l. Hra je předchůdcem známější Tic-Tac-Toe a má společné kořeny s hrou Mlýn. Na americkém kontinentu se její indiánská varianta nazývá Pikaria.

Hra byla díky své jednoduchosti a minimalistickému provedení masivně rozšířena po celém Římském imperiu a jeho koloniích a hranicích. Hrací deska mohla být luxusně provedena nebo byla ryta na stoly v hospodách a tavernách, legionáři na povrch štítu na tažení nebo jen tak patou do země. Důležitá byla dobrá zábava a ukrácení dlouhé chvíle. Hra je svižná, rychlá a zábavná. Díky své velikosti je ideální i pro cestování. 

Tato minimalistická varianta je ještě více odlehčena a určena na cesty - hrací deska je vypálena přímo do váčku, ve kterém jsou neseny hrací kameny. Lze nosit i kolem krku či na opasku.

Součástí hry jsou podrobná pravidla.

Jméno značky: Pagania
Kategorie: Římské hry
Hmotnost: 0.04 kg
? velikost: 20 cm
Dostupnost: Skladem
199 Kč
Zpět do obchodu