Zpět do obchodu

Registrace

hra Nim, GERHARD

- hra pro 2 hráče

249 Kč

hra Nim, GERHARD

Kód: 274

- hra pro 2 hráče

Hrací deska je vyrobena z hovězí kůže a je ručně zdobena. Hrací kameny jsou ze dřeva (dub, buk, jasan, topol, vrba). Určeno pro evropský vrcholný a pozdní středověk od cca 15. stol - pozdní gotika, husité, renesance a baroko.

Nim je desková hra pro dva soupeře. Její kořeny sahají k počátkům našeho letopočtu a její různé varianty byly rozšířené po také v Asii a Africe. Název hry odkazuje na německý výraz "nehmen" = brát. Hra klade důraz na rychlý úsudek, dobrý odhad soupeře a schopnost naplánovat si dopředu své kroky. Pokud se urozený člověk chtěl umět pohybovat (a obstát) v blízkosti skutečně mocných lidí na královských a šlechtických dvorech, byly všechny tyto znalosti a schopnosti nezbytně nutné.

Hra Nim byla součástí zábavy a vzdělání v královských a šlechtických dvorech v Itálii, Španělsku, Francii a Německu, odkud poté pronikala do sousedních zemí. Vzhledem k jednoduchým pravidlům a kompaktnímu provedení si snadno našla cestu ze stolů učenců a šlechticů do hospod a krčem mezi prostý lid.

Hrací deska je zdobena latinskými nápisy DOMINUS (pán), MILES (válečník, rytíř) a REX (král), které reprezentují ctižádost a touhu po úspěchu, která dřímá v každém člověku.

 

Součástí hry jsou podrobná pravidla.

Jméno značky: Pagania
Kategorie: Středověké hry
Hmotnost: 0.1 kg
? velikost: 20 x 14 cm
Dostupnost: Skladem
249 Kč
Zpět do obchodu