Zpět do obchodu

Registrace

Dřevěná lžíce severská, ENYA

199 Kč

Dřevěná lžíce severská, ENYA

Kód: 208

Lžíce je vyrobena z třešňového dřeva, ošetřeno přírodním olejem. Ručně zdobeno výpalem se severskými motivy. Určeno pro germány, vikingy a Skandinávii.

Ručně zdobená lžíce, vhodná ke stolování. Motiv zdobení je inspirovaný skandinávskými petroglyfy (obrazce vyryté do skal a kamenů) z doby bronzové 1800 - 500 př.n.l. a z doby železné 500 př.n.l. - 400 n.l. Tato doba je charakteristická pohřbíváním do hliněných a kamenných mohyl. Pohřební výbava byla nesmírně bohatá množstvím rituálních a děkovných darů. Bohatí a mocní si usmiřovali skvělými obětmi místního boha či ducha a zároveň si okázalým přepychem upevňovali postavení vůči soupeřům. 

Tato lžíce je zdobena motivy severských sobů - ti symbolizují úspěch lovce a jeho schopnost zajistit rodinu. Doprovodné motivy slunce a lodi zajišťují ochranu a úspěch na cestách a výpravách a bezpečný návrat domů. Složený runový symbol na spodní straně lžíce (ochranný kruh a čtyřnásobná runa fehu) představuje ochranu před nebezpečím spolu s materiálním dostatkem = moje rodina je v bezpečí a nikdy nehladoví.

- 100 % přírodní materiál, vhodné i pro alergiky

Jméno značky: Pagania
Kategorie: Lžíce a lžičky
? velikost: cca 21 cm
Dostupnost: Skladem
199 Kč
Zpět do obchodu