Zpět do obchodu

Registrace

Vlčanka a hadí jazyk aneb biče na sebeobranu

Vlčanka, volkatka a nagájka

Bič vlčanka (též volkatka či nagájka) je těžký bič určený pro boj na krátkou vzdálenost, osobní sebeobranu a pro trénink ruské Systemy. Kromě sebeobrany má využití i při masážích. Bič je obvykle spleten z 12 řemínků s délkou 70-90 cm. Na konci biče je v hlavici zapletena ocelová zátěž. Díky ní je silný úder koncem biče schopen zlomit kosti nebo prorazit lebku.

Bič vlčanka, volkatka či nagájka

Historicky se tento bič používal primárně k obraně na krátkou vzdálenost před vlky. Stejně dobře dokáže chránit i před lidmi. Pokud situace není kritická, lze bič držet za rukojeť i za hlavici současně a vzniklý "těžký" oblouk těla biče použít jako jasné varování agresorovi - dáme mu tím šanci vyklidit bojiště, než se stane něco vážnějšího.

kožený pletený bič Volkatka (Vlčanka) na Systemu a sebeobranu

Údery jsou po oblouku přímé, důrazné a těžké s pocitem v ruce "projít skrz". Maximální destrukční účinek vzniká při použití celé délky vlčanky. I pokud použijeme minimální sílu, má výsledný úder brutální odstrašující a omračující efekt. Alternativní použití v podobě "oblouku" je pak pro agresora hluboce bolestnou zkušeností se solidním zastavovacím potenciálem, které však nemá trvalejší zdravotní následky - narozdíl od použití plné délky umocněné ocelovým závažím na konci biče.

.. vlčanka je pro všechny, kteří chtějí mít po ruce jistotu záložního řešení ..

Hadí jazyk - bič na výcvik

Biče na výcvik mají obvykle tréninkový účel a slouží i pro zjednání respektu. Bič je obvykle spleten z 12 řemínků. Tělo biče je v hadím provedení - žádná tvrdá rukojeť, bič je celý pružný a ohebný. Konec biče je osazen dvěma delšími volnými pruhy kůže, které umožňují výraznější šlehnutí a dávají tak odpovídající důraz při použití. Tento extrémně skladný a ohebný bič lze snadno nosit i stočený v kapse.

Hadí bič na psy - kožený ručně pletený

Údery jsou spíše lehké, švihové a zdůrazňují přirozenou autoritu. Při použití je vhodné údery doprovodit, hlasitými a jasnými příkazy typu: "Lehni!", "Jedeš!" nebo "Místo!".. atp.

Kožené biče na výcvik pro psy

V nouzi je možné je použít v rámci sebeobrany také na lidi a jako obranu proti agresivním psům a podobným zvířatům. V tom případě jím rozptylujeme pozornost agresora a připravujeme si tak svoji "chvíli" pro vlastní důrazný protiútok.

.. hadí jazyk je praktický pomocník při řešení běžných životních situací - díky němu je člověk vždy připraven ..

Pagania Viking Workshops - biče a sebeobrana

autor: Mgr. Jiří Svoboda

 

e-mail: pagania@email.cz

© Mgr. Jiří Svoboda

Zpět do obchodu