Zpět do obchodu

Registrace

Kubotan a sebeobrana aneb vždy připraven

Kubotan - nenápadná a účinná osobní zbraň

Kubotan, známý též jako Yawara, je malá, nenápadná, ale účinná zbraň určená pro osobní obranu. Její výhodou je, že nepůsobí ani fatální ani závažná zranění a její použití není nijak omezeno. Může být s Vámi kdykoli a kdekoli. Materiálem pro výrobu je obvykle kov, plast nebo dřevo. Kubotany se používají již od středověku, moderní podobu tohoto nástroje představil japonec Takayuki Kubota v 60. letech 20 stol. - původně pro policejní síly. V asijských zemích patří kubotany dodnes k povinné výbavě policistů.

kubotan yawara kobutan taktická sebeobrana pagania

Tvar Kubotanu je tužkovitý, šířka cca na prst - ukazováček. Při uchopení do sevřené pěsti bude přečnívat na obou stranách o cca 2 cm. To znamená, že při šířce dlaně dejme tomu 10 cm, je ideální délka kubotanu cca 14 cm.

Správné použití je následující:

- uchopit kubotan do sevřené pěsti tak, aby po obou stranách vyčnívaly jeho konce

- už samo toto uchopení nám zpevní pěst

- dále používáme jeden nebo druhý vyčnívající konec kubotanu při kladivých úderech

- údery jsou vedeny buď ze stran trochu jako v tenise - forhand a backhand

- nebo údery vedeme přímo

Kubotan pro obranu a útok ručně zdobený pohanský

Jak správně používat kubotan / kobutan

Míříme na citlivá místa: krk (z obou stran nebo přímo na krční jamku), obličej (tváře, oči). Pokud nás útočník drží, cílit protiútok na rozkrok, stehna, ruce, břicho atp. Výsledkem použití kubotanu je větší než velká dávka bolesti, ale žádná krev a žádné trvalé následky.

Samozřejmě abychom kubotan mohli včas a správně použít, musíme jej nosit tak, abychom se k němu vždy snadno a rychle dostali. Ideální je v kapse kalhot nebo bundy. Toto místo si napevno určíme a nikdy jej neměníme. Pokud máme kubotan zahrabaný pod hromadou dalších věcí v batohu nebo kabelce, je nám v případě konfliktu asi stejně platný jako koupelnová kachnička.

Ruční sebeobrana a ochrana proti útočníkovi kubotany a kobutany

Kubotan vždy s sebou - vždy připraven

Pokud je vyroben z nekovových materiálů, není problém mít jej doopravdy vždy s sebou, ať už se jedná o letiště nebo jiné oblasti se zvláštním režimem. Náš kubotan bez problémů projde všemi skenery - osobně testováno - a díky zdobení jej lze v případě potřeby vydávat za historický suvenýr nebo předmět osobní víry :)

Vždy připraven!

video s technikami použití: již brzy

autor: Mgr. Jiří Svoboda

e-mail: pagania@email.cz

 

přečti si naše další články:

"Historický prak - jednoduchá a účinná zbraň"

"Bolest, vyčerpání, fyzický trenink, touha po nepohodlí"

"Čas nouze aneb jak koronavirus způsobil rozklad společnosti"

"Máš toho dost - chceš svůj život zpět"

Zpět do obchodu