Zpět do obchodu

Registrace

Máš toho dost - chceš svůj život zpět

 

spotify logo poslechni si na Spotify!

Varování

Toto je hrubě nekorektní článek, který vlastně ani nesouvisí (nebo jen lehce) s historií. Číst na vlastní nebezpečí. Jsou použita také sprostá slova .. prostě proto, že čím obyčejnější a sprostší mluva, tím víc jde k jádru věci .. a tím je pravdivější.

 Máš toho dost. Nespokojenost se životem. Chceš změnit svůj život. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

Tvůj každý den

Znáš to sám. Ten běžný den. Každý stejný. Budíček. Sprcha. Zuby. Možná stihneš snídani. Pak hodinu do práce. Děláš 8 hodin něco, co jde stihnout za 3 hoďky. Ale když to uděláš dřív, domů nemůžeš, maximálně nafasuješ víc práce. Tak to holt rozvrhneš na 8 hodin. Přes den máš 30 minut na oběd. Fakt hodně. Pak pokračuješ. Skončíš. Jedeš domů. Další hodina. Dorazíš. Unavenej. Chvíli vyklidníš. Zařizuješ věci. Plánuješ, co je třeba doma udělat .. a o víkendu to uděláš. Pokud nemáš víkendový program. Pak to musíš udělat jiný víkend .. nebo ve všední den po práci. Pak sprcha, zuby a spát. Pondělí nenávidíš, pátek vyhlížíš. Dny se slévají. Měsíce míjí. A roky taky.

Děláš, abys měl na bydlení a co jíst. Někdy vyděláš víc, jindy míň. Zvládáš nějak. Vyhlížíš slibovaný dostatek. Ale místo toho hovno. Marníš svůj čas, ale ani o tom nevíš.

Tvoje rodina

Pořídíš si děti. Dneska luxus. Dřeš o to víc. A na konci měsíce jsi rád, že vyjdeš. Někdy líp, někdy hůř. Možná si i pořídíš vlastní bydlení .. taky žádná prdel. Jsi v hypotéce. Ne 10 let. I když i to je zkurveně dlouho. Jsi v tom na 20 - 30 let. To je doba jedné lidské generace. Ani to nezaznamenáš. Musíš totiž platit.

Abys to dal, dáš koncem týdne páteční pivo .. nebo něco silnějšího. Nechceš to přesrat. Ne každý to zvládne. Myslím to nepřesrat to. Takhle z ruky do huby jedeš roky. Děti rostou. Nemáš čas. Žena je vedle Tebe. Stěží ji vnímáš. Zvládnete řešit jen provozní záležitosti. Možná to dá. Možná se rozejdete. Koneckonců míra rozvodovosti je 50%, tak co dělat hrdinu. Podpoříš průměr.

Alkohol jako řešení problémů. Víkendový panák. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

Když Ti spadnou brýle

Občas máš ale chvilku. Přijde znenadání. Takový zastavení. A Ty si vzpomeneš. A dojde Ti že takhle to být nemá. A nikdy nemělo. Vrátíš se v myšlenkách zpátky. K tomu, co dávalo smysl. A co Ty jsi ztratil. Kde a kdy už nevíš. Ale je to pryč. A ty tu ztrátu najednou vnímáš.

--

A rozhlédneš se. A uvidíš .. a tím myslím opravdu uvidíš .. svět kolem sebe. Instagramové modelky (a modely ... protože sakra korektnost), kteří Ti ukazují umělou realitu, jak lidé mají žít a jak vypadat. A že musíš jezdit do nějakého prdelstánu alespoň 3x ročně, abys byl šťastný. A vlastnit ty správné věci od správných značek, protože bez "vitónky" a vytůněného "lamba" nemá život smysl. A když na to nemáš, si snad můžeš vzít půjčku ne?

IG modelky. Umělý svět Instagramu a Facebooku. Odvrácená strana sociálních sítí. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

Když se podíváš nahoru - na elity, co Ti vládnou

Koukáš dál .. a vidíš politiky, tak krásně odtržené od světa skutečných lidí .. protože mají takové platy (aktuálně v průměru cca 94 000,- CZK hrubého, včetně příplatků), že skutečně nemusí řešit a vnímat, že rohlíky stojí o korunu víc a poplatky a daně zase (protože vždycky je to zase) o pár procent stoupnou. Když přijde problém, vláda zřídí komisi. Nebo výbor.

Mimochodem na problémy s nedostatkem vody byla zřízena komise s kreativním označením "Sucho" a na problémy s přebytkem vody výbor s ještě vymazlenějším označením "Voda" (BTW aby vykázali činnost, tak z toho později udělali mezirezortní komisi "Voda-Sucho"). Ve výborech a komisích nevyřeší nic. Jen mluví. Nebo píší. Neřeší. Maximálně vyprodukují nový metodický pokyn. Ale jsou za to dobře placení. Z Tvých daní.

Veškerý pokrok a změna k lepšímu, který zaznamenáš, se tak týká Tvého mobilu. A aplikací. Za které ... opět platíš. Ale alespoň Ti odvedou pozornost od skutečného světa, který Ti dává čím dál menší smysl. A když umělé dává větší smysl, než skutečné .. něco je špatně.

Nové mobilní appky. Nepotřebné aplikace pro mobil. Promarněný čas. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

Když máš auto .. a řeknou Ti, že je to špatně

Možná taky budeš muset brzo vyhodit svoje staré auto. Není totiž na elektřinu. Co na tom, že zámořské oceánské lodě a letadla vypouští ekvivalent škodlivin odpovídající tísícovkám osobních aut. Pro představu - v r. 2016 byla spuštěna nová moderní loď "Harmony of the seas", která disponuje dvěma dieslovými 16válcovými motory a čtyřmi 12válcovými motory. Ten 16válcový má se spotřebu 250 000 l paliva. Každý. Denně. A běží v režimu 24/7/365. Je povznášející vědět, že 15 největších lodí světa způsobuje stejné znečištění spalinami jako všechna auta světa (bráno k r. 2016). A Tebe pak budou cvičit za Tvojí fabku, co dělá 6 l na 100 km. A pak Ti nějaká chytrá hlava prostě zahlásí, že Tvoje auto musí mít elektropohon kvůli omezení emisí a asi 12 nových bezpečnostních prvků, které mají hlásit, že vyjedeš z pruhu, varují Tě před "možným rozptýlením" či informují, že máš zařazenou zpátečku. Asi se počítá s tím, že jsi nesvéprávný idiot. A idiot, který to zaplatí, protože souhrn těchto vylepšení zvedne cenu auto o dalších minimálně 100 - 200 000,- CZK. Koně už nemáš, starý auto Ti vezmou a na nový mít nebudeš. Nohy přece máš.

Sešrotování starých aut. Šrotovné pro automobily. Konec spalovacích motorů. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

Když na Tebe přijde hlad

Možná na Tebe z toho všeho přijde hlad. Dáš si jídlo. Proč český brambory stojí víc než zatracený mango odněkud z Malajsie? Zase platíš. Koupíš chleba. Taky dobrý. Ale jen o chlebu nevyžiješ. Teda pokud nemáš alespoň průměrnou mzdu (pro ČR je to aktuálně cca 32 000,- hrubého). A tu většinou nemáš. Pokud bydlíš u hranic, možná nakoupíš v Německu. Proč to tam mají levnější? A proč je tam jídlo kvalitnější? A jak je možný, že přitom všem ještě mají 3 x vyšší platy (průměrná hrubá mzda v Německu je cca 97 000,- CZK)?

Vývoj cen jídla v základních potravinách pro ČR. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

Vývoj cen brambor, chleba a másla v období 2010-2019 v ČR (zdroj ČSÚ)

Když chceš bydlet

Řekneš si, že tam možná mají mnohem dražší bydlení. Ale víš co? Nemají. Aktuální cena nájemního bydlení za průměrné 2+1 je v německém příhraničí od cca 8 000,- CZK, v Plzni od 10 000,- CZK a pro Prahu od cca 15 000,- CZK .. tedy pokud v Praze seženeš byt, protože reálně si můžeš pronajmout maximálně pokoj a opět pocítit kouzlo studentských let sdíleného bydlení na koleji. To kouzlo jistě ocení i Tvá přítelkyně a děti. Případně můžeš jít do ÉrBíEnBí, kde za týden zaplatíš tolik jako dřív za měsíc, ale alespoň víš, co se stalo s volným bytovým fondem.

Potřebuješ víc peněz.

Změníš teda práci. Možná budeš vydělávat víc. A budeš víc taky platit. Na daních. Koupíš pozemek. Vážně myslíš, že tím to končí? Budeš za něj platit znovu. Každý rok. Daň z pozemku víš? To není prodej. To je pronájem.

--

Kde je chyba? A co děláš špatně? Nevíš .. Máš jen pocit, že svůj život nežiješ .. že si ho pronajímáš. A není to jen pocit.

 

Když otočíš svůj pohled zpátky .. do minulosti

Doba temna. Špíny. Neznalosti. Bezpráví. Opravdu? Ani omylem.

Středověká spravedlnost. Rytířské chování. Kodex cti. Osobní svoboda. Daňová svoboda ve středověku. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

Možná ne tak čistý, možná ne tak vědomostmi obohacený, ale rozhodně dávající větší smysl. Aktuálně platíme na daních více než středověký rolník. A času pro sebe máme méně.

To není pokrok.

Náš osud už není v našich rukou. Vláda (král, náčelník..) dříve poskytoval ochranu a my mu dávali jen malou část výdělku, jinak nás nechával být. Den daňové svobody ve středověku připadal ve 14. stol. na polovinu února, v 18. stol. na konec března až začátek května .. dnes jsme na konci června.

Když se chceš cítit v bezpečí

Cítíme se na oplátku více chránění a bezpeční v rámci hranic našeho území? Tak se na to podívejme - aktuálně má armáda ČR cca 24 000 placených pracovníků - z toho je cca 4 000 vojáků (bojovníků). Po přepočtu to dává 5 úředníků na 1 bojovníka.

Vybavení naší armády čítá:

 • 119 tanků
 • 439 obrněných vozidel
 • 179 dělostřeleckých systémů
 • 35 bojových letounů
 • a 17 vrtulníků

Na přehlídku nebo selfíčko to není špatné, ale dokáže tato armáda ochránit celé naše území a státní hranice? Pokud umístíme vojáky / bojovníky rovnoměrně, tak to vychází 1 voják na každých cca 600 m státní hranice - s tím, že vnitřek země se o sebe postará sám. Což jistě představuje odpovídající ochranu před migrační vlnkou snědých přátel z jihu. Ne tedy, že bychom je zvali, ale jedna ženská v Německu říkala, že k nám můžou přijít.

Ochrana státních hranic. Kontrola migrace. Obrana státu. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

Když se musíš soudit

Co právo a jeho vymahatelnost? Dříve platilo dané slovo. Slib chceš-li. Dnes je na vše potřeba papír. A notář a právník. Za ty zaplatíš. Ne že by to výrazně pomohlo, když někdy nedejbohové musíš vymáhat svoje práva. Na duši Ti taky dobře udělá délka soudních řízení - u civilních řízení je průměr ČR kolem 300 dní, u správních kolem 500 dní. A protože je to průměr, počítej raději s tím, že to bude na dýl. Díky tomu potrénuješ trpělivost hodnou adepta budhistického kláštera. Obvyklejší scénář ale je, že firma, se kterou jsi se domluvil a které jsi zaplatil, zanikla a vymáhat není od koho. Rovná se = máš po žížalkách kámo.

Pokud se ti na současném systému něco nelíbí - běž na Letnou. Aktuálně je to nejlepší místo pro vyjádření Tvého názoru. Zejména, pokud máš rád happeningy, sborové zpívání písní a všeobjímající lásku. Pak pochválíš policii, že Tě nezbila a jdeš v poho domů. Nevyřešíš tam nic a naše politická reprezentace z toho také nic nevyvodí .. No možná pochválí klidný průběh akce. Ale byls tam, zasloužíš si bod do bodování jednotlivců.

--

.. tohle ale nemá být jen výčet toho, co nefunguje, aby sis to šel hodit. Níže jsou kroky, jak se tomu postavit a jak nad tím převzít kontrolu:

 • začni u sebe - fyzický trénink, fyzická práce .. protože jen zdravé tělo Ti dá základ, na kterém můžeš něco stavět. Činky, běh, plavání, sebeobrana, otužování, kolektivní sporty a kroužky .. cokoliv.
 • Tvůj čas - najdi si 10-15 minut jen pro sebe - ráno nebo večer, zavři oči, nech myšlenky plynout, zkus ze sebe nechat spadnout starosti .. i když to občas půjde těžko .. a můžeš tomu říkat meditace.
 • pravidelné aktivity - trénik, učení nebo kroužky, kde se něco použitelného naučíš (cizí jazyky, řemesla, programování ..). A možná poznáš nové přátele.
 • sousedé - poznej je, jsou to lidé, kteří žijí v Tvé blízkosti. A pomoc se vždycky hodí. Jak ta, co dáváš, tak ta, kterou dostaneš. Pomáhá to vytvářet správné rovné vztahy. Poznáš různé typy lidí, jejich charaktery a naučíš se s nimi vycházet a řešit problémy.
 • jídlo - vrať se k základu (brambory, zelí, luštěniny, syrové maso, sezónní ovoce a zelenina) - nauč se připravit si jídlo předem do práce. Vycházi to výrazně levněji a je to setsakra zdravější. Možná se budeš muset naučit vařit :)
 • drogerie a domácnost - většina předražených čistících prostředků je plně nahraditelná octem a jedlou sodou. Místo umělých vůní se nauč normálně vyvětrat.
 • předplatné a pojištění - na TV opravdu potřebuješ předplatné? Co mobil - můžeš si nastavit to, co opravdu provoláš místo paušálu? A pojistky? - opravdu je tak výhodné platit pojistné na tornádo? Nebo povodeň, když bydlíš na horách? Co to ořezat na smysluplný celek .. anebo rovnou zrušit? Projdi všechny pravidelné výdaje, popřemýšlej a pak je pouprav.
 • půjčky - nepůjčuj si, co nedokážeš reálně splatit. Půjčka kvůli dárkům na Vánoce nebo na dovolenou je hovadina.
 • mobil a on-line připojení - zkus je omezit, i kdyby jen pro ten pocit, že to dokážeš. Nauč se žít bez závislosti na systému. Získáš svobodu - vědomí, že můžeš fungovat uvnitř i mimo systém.
 • politika a volby - když Tě štvou současní politici, znovu je nevol. Dej šanci novým stranám. Jednu šanci. Pokud to podělají, vol příště někoho jiného. Minimálně budou chlapci nejistí, na koho v dalších volbách připadnou korýtka.
 • práce - pokud Tě současná práce nenaplňuje nebo je mizerně placená, zkus si najít jinou a lepší. Pokud není, kde brát, najdi si práci, která Tě nevykrví a zkus rozjet vlastní podnikání bokem. Nebo si najdi práci sice hůř placenou, ale s maximem volného času - a ten zužitkuj tím správným způsobem = s rodinou, přáteli a prací na sobě.
 • buď víc soběstačný - osekej a ořež nepotřebné věci a pozlátko. Nauč se být připraven na nečekané situace. Možná přišel čas oprášit KPZ.
 • pouč se z minulosti - čerpej ze zkušeností svých předků. Hledej poučení v příbězích, ne historická data. To jak řešili problémy, jakými prostředky a s jakým výsledkem. Co prožíváme dnes, není nic nového. Neklesej na mysli.
 • osvoj si princip košile a kabátu - nejprve vyřeš sebe, poté svůj domov a rodinu, pak své přátele a nejbližší okolí, potom své své město / vesnici, pak kraj, potom svoji zemi .. pak teprve Evropa .. a potom zbytek světa. Nedávej přednost řešení humanitární krize v Jižní Americe před pořádkem ve vlastní zemi nebo dokonce ve svém domě. Neříkám neřeš to vůbec, ale dej tomu správné pořadí.
 • hledej lidi, kteří začínají vidět svět podobně. Neprobuzené zkus probudit. Pokud Ti to připomíná Matrix, není to náhoda.
 • nezapoměň na humor - minimálně jsi to dotáhl až sem .. takže zasloužený úsměv
 • a choď víc ven - protože je to prostě dobré :)

Čím méně závislý budeš na věcech z venku, tím větší míru svobody a nezávislost získáš. A v tu chvíli to nebudeš Ty, kdo bude muset mít obavy ze systému .. ale systém z Tebe ..

Vezmi si svůj život zpět .. je Tvůj!

axe in the tree - pagania

 

Pro vážné zájemce o přežití a soběstačnost v čase nouze a nedostupnosti základních služeb, fyzickou a duševní přípravu a principy osobní sebeobrany nabízíme výukové semináře a workshopy:

PAGANIA - workshopy

 --

přečti si naše další články o tom, co hledáš:

"Rozdělat oheň - starým způsobem"

"Bolest, vyčerpání, fyzický trenink, touha po nepohodlí"

"Přijde Vám léto extrémně horké - udělejte si ho ještě horší"

"Čas nouze aneb jak koronavirus způsobil rozklad společnosti"

----------------------------------

 

autor: Mgr. Jiří Svoboda

 

e-mail: pagania@email.cz

zdroj obrázků: Internet

použití obrázků a fotografií probíhá v souladu s jejich užitím pro vědeckou činnost dle autorského zákona

Zpět do obchodu