Zpět do obchodu

Registrace

Přijde Vám léto extrémně horké? Udělejte si ho ještě horší..

Jak ovládnout vnitřní oheň. Vědomá kázeň a sebekontrola. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

 .. staňte se pánem svého vlastního pekla ..

Jarní a letní sezona se v posledních deseti letech spojila v jeden sympatický tropický celek s teplotami bezpečně nad 30°C .. Evropská verze inferna v zážitkovém provedení.

Už jen dýchání je namáhavé a vysilující, jakýkoli pohyb nepříjemný a náročný. Pracovní výkon klesá na úroveň 50%,  sportovní výkon tak na 15 % a vůle k životu tak 5 % .. těch 5 % platí, jen je-li poblíž sprcha, nanuk nebo obrázek ledovce.

Jak vzdorovat chladu. Extrémní otužování. Zima a její benefity. Chladová expozice. Kryogenní procedury. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

Naše tělo má jeden ochranný mechanismus, který nám pomáhá přežít v extrémním teple a udržet si svoji stálou tělesnou teplotu. Dobře jej známe a nenávidíme ho .. je to pocení .. to, že pot nevoní a vůbec je celý špatně, Vám vysvětlili ve všech reklamách na deodoranty, které před tímto ošklivým jevem chrání kouzelných 72 hodin. Mezi námi, žádný deodorant neúčinkuje 72 hodin .. většina je ráda tak za 3 .. a v tomhle počasí spíš asi minuty.

Tak si to shrneme: nedá se v tom žít, nejde v tom pracovat, myslet ani nic dělat, nedá se ani potit .. co s tím?

Udělejte si to ještě horší!

Ne, není to tak bláznivé, jak to zní .. jen se krátce zamysleme proč:

- necvičit na pohodičku do klimatizované tělocvičny s optimálně vlhčeným vzduchem a iontovými nápoji hned po ruce?

- netrénovat hezky s motivační hudbou, ve funkčním oblečení a v souladu s módními trendy?

- si to nedat příjemně a pohodlně?

Protože takový trénink je k ničemu.

Jakýkoli trenink a cvičení má zlepšit a zkvalitnit náš skutečný lidský život v reálných podmínkách. Proto to děláme (nebo alespoň bychom měli). Jestli chcete být dobří jen pro fungování uvnitř budov v umělých podmínkách, pak si klidně cvičte bicepsové shyby s pěnovými činkami v ergonomicky tvarovaném křesle. Hodí se to na pití kafe ..

Jestli chcete zvládat těžší podmínky, Váš trénink si udělejte ještě náročnější. Pro začátek se přestaňte šetřit a nečekejte s treninkem až teplota večer klesne (nebo ráno než vystoupí). Cvičte jako vždy, bez ohledu na to, jak je. Je teplo? Dobře, jdeme na to. Je fakt vedro? Taky dobře, není co řešit. Prší, nezmoknu? Déšť alespoň spláchne pot. Fouká vítr? Přírodní fén zadarmo.

Co se týká pití a "pitného režimu" obecně .. samozřejmě pijeme, ale opravdu nás nezabije, pokud necucáme z flašky každých 5 minut nebo jestli s tím počkáme až po cvičení .. koneckonců i touto vědomou sebekázní se tělo učí lépe a účiněji pracovat.

Fitness a posilování v přírodě. Přítahy na stromě. Natural fitness. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

Trénink a pohyb v přírodních podmínkách

Trénink ve venkovních podmínkách v přírodě vynikajícím způsobem stimuluje kromě procvičovaných svalů a šlach zásobení krví, zlepšuje termolegulaci a také odolnost vůči stresu. Krevní oběh je mimořádně nabuzen a musí převádět a vyrovnávat teplotní rozdíly v celém těle. Náš chladící systém (potní žlázy) se propláchne a zaktivuje. Při pravidelném cvičení se stáváme méně náchylní na výkyvy teplot. Netrpíme na přehřívání ani na chlad. Nerozhází nás drobné nepříjemnosti (a později ani ty větší). To vše totiž k životu patří.

Ano, možná v těchto náročnějších podmínkách nepodáme nejlepší výkony, ale o to nejde. Odvedeme svoji práci. Práci na sobě i práci se sebou. Naše tělo i duch bude odolnější právě proto, že jsme se s tím popasovali. Není smyslem urvat se za každou cenu a "zvítězit". Důležité je dokázat se druhý den vrátit a (bez problémů) pokračovat.

Pro ty s hardcore přístupem: není cílem se na poledním slunci 2 hodiny sebevraždit, ale 15-30 minut aktivity je i v horku a na sluníčku OK.

Hardcore barefoot běh v písečné poušti. Barefoot vytrvalostní fitness. Přírodní běh. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

Co mi takový takový trénink přinese?

Cvičením ve vyšších teplotách si naše tělo vybuduje odolnost vůči horku, schopnost podávat potřebný výkon a také náš pot se změní - bude obsahovat více vody a méně minerální báze = prostě nebudeme tak "cítit" .. také vypocené tekutiny dokážeme snáze a rychleji doplňovat z pití.

 --

Je na Tobě, abys s tím něco dělal .. PAGANIA - workshopy

 

 --

přečti si naše další články o tom, co hledáš:

"Rozdělat oheň - starým způsobem"

"Máš toho dost - chceš svůj život zpět"

"Bolest, vyčerpání, fyzický trenink, touha po nepohodlí"

"Čas nouze aneb jak koronavirus způsobil rozklad společnosti"

----------------------------------

 

autor: Mgr. Jiří Svoboda

 

e-mail: pagania@email.cz

zdroj obrázků: Internet

použití obrázků a fotografií probíhá v souladu s jejich užitím pro vědeckou činnost dle autorského zákona

Zpět do obchodu