Zpět do obchodu

Registrace

Bolest, vyčerpání, fyzický trenink, touha po nepohodlí

Naše civilizace je špatně..

 

Nevím, zda jsi si toho již všiml, ale pro případ, že ne - krátké připomenutí ..

 

Chůze ve sněhu naboso. Přírodní otužování a zocelení. Chladová expozice. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

 

Čím dál tím méně toho vydržíš. Čím dál tím víc věcí je příliš náročných, příliš těžkých ... příliš ... problém. Ale dá se to řešit. Kup si termoprádlo – a bude Ti teplo, zimu ani nepocítíš. Nohy? Jen nové vědecky navržené boty s AI tvarovanou podrážkou se všemi moduly, které poskytnou 100% účinnou oporu Tvým záprstním kůstkám. Včetně stabilazace kotníku. Mobilní telefon, který si pamatuje věci za Tebe a ví, kde zrovna jsi. To skvělé zařízení umí najít cestu ..obvykle k nejbliží hospodě, odkud se dá poslat obrázek jídla, které sis objednal. Chytré aplikace, které umí počítat, znají historii, umí navigovat, pamatují se věci, určí houby .. vše co Ty již neumíš, nebo nechceš umět. Taková zvláštní lenost, pohodlnost a změkčilost..

 

Obyčejní lidé ve fitku. Umělý trénink. Moderní fitness. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

 

..a přece..

 

není to tak dávno, kdy jsi dokázal najít cestu a poradit si i když jsi zabloudil. Dokázal jsi putovat několik dní bez jídla a jen s občasným napitím vody jsi cestu zvládl. Bez naříkání, bez stížností. Bylo to třeba a Tobě to nepřišlo náročné ani těžké. Poradil sis. Když pršelo a Ty jsi promokl na kost .. však to uschne .. není důvod to nějak moc prožívat. A hlad .. může být, příjemné to není, ale nebudeš řvát jako děcko, když přijdeš o pár jídel .. Žil jsi!

 

A dnes? Tě rozhodí, když nemáš signál. A nemůžeš postovat svůj stav. A neodešlou se Ti fotky, aby Tví kamarádi viděli, co zrovna děláš .. protože to je důležité, aby všichni věděli. Když jsi na dovolené a slunce málo svítí, chceš to řešit s delegátem, protože takhle to v brožurce nebylo. Jídlo není dost teplé a nenabídli Ti bezlepkovou a veganskou variantu. Jsi nervózní, když nemáš vyvoněnou sprchu 2x denně. Když se přes den zpotíš, je to problém, který musíš řešit, protože pot není normální. Potřebuješ se hydratovat místo aby ses napil. A nejhorší ze všeho – když poblíž není McDonald.

 --

Ale tam někde hluboko, pod nánosem civilizačního pokryvu, víš, že to není v pořádku. A cítíš, že máš chuť něco udělat. A někdy, třeba v práci, víš, že bys raději odpověděl úplně jinak než klidně korektně a "civilizovaně". A dost možná by to bylo nejlepší řešení té situace. A každé jaro .. to znáš, cítíš tu prasílu ožívat v sobě .. abys ji pak potlačil a zařadil se zpět do zástupu. Z toho zástupu pak vystoupíš. Vystoupíš a půjdeš do důchodu.. A pak umřeš .. jako bys nikdy nežil ..

 

Barefoot běh. Běhání v přírodě naboso. Přirozené běhání bez bot. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

 

 --

Je na Tobě, abys s tím něco dělal .. PAGANIA - workshopy a kurzy

 

 --

přečti si naše další články o tom, co hledáš:

"Rozdělat oheň - starým způsobem"

"Bolest, vyčerpání, fyzický trenink, touha po nepohodlí"

"Přijde Vám léto extrémně horké - udělejte si ho ještě horší"

"Čas nouze aneb jak koronavirus způsobil rozklad společnosti"

"Historická obuv, přírodní chůze a barefoot"

 ----------------------------------

 

autor: Mgr. Jiří Svoboda

 

e-mail: pagania@email.cz

zdroj obrázků: Internet

použití obrázků a fotografií probíhá v souladu s jejich užitím pro vědeckou činnost dle autorského zákona

Zpět do obchodu