Zpět do obchodu

Registrace

Magie - co to je?

Pohanský oltář. Přírodní magie a šamanismus. Magie stromů. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

Magie - osobní přístup a použitelnost v praxi

Co je to magie a jaký je její cíl? Jak se to naučí a jak dosáhnout reálných výsledků? .. nejen dojmů, ale opravdových změn a činů .. a jakou roli v tom hraje víra a náboženství? A co věda?

 

Pokud magii zbavíme zbytečného balastu a květnaté mystické aureoly, jedná se veskrze o praktický a reálně použitelný soubor postupů, které mají za cíl zlepšit život konkrétního člověka či vybraných lidí a zvýšit jejich šance na úspěch.

 

Zamysleme se krátce, v kterých chvílích si ji přejeme použít (nebo kdy byla historicky používána). A dostaneme následující: známý nápoj lásky (potřebu náklonosti jiného člověka), touhu po bohatství, ochranu na všechny způsoby (na cestách, před zloději, v boji a konfliktu, před otravou, aby vydrželo zdraví...), fyzickou sílu a vítězství, moudrost a porozumění, zdraví a vyléčení (ať se jedná o fyzická zranění nebo o duševní problémy - deprese a psychózy..) a tak dále.

 
Šamanské rituály a pohanské obřady. PAGANIA.CZ - pohanský obchod 

Tyto tužby, přání, problémy a potřeby jsou staré jako lidstvo samo a je nutné je řešit v průběhu našeho života více než jednou. A to jakýmkoli způsobem, který funguje. Ať už je řešením pilulka s návodem, kdy přesně a s jakým jídlem uživat, modlitba k příslušným bohům a žádost o pomoc nebo magický postup s doporučením, kdy a kam jít a co tam dělat.

 

Cíl je jasný a prostředky .. prostředky si sami volíme. Kdo věří ve vědu, tomu nejlépe pomáhá jeho víra v odbornost lékaře a pilulka. Kdo má blíže k přírodě, dá přednost šamanovi / kouzelníkovi a bylinkám či jiným postupům (šamanské cesty do Horního a Dolního světa..). Ti, kdo vyznávají konkrétní náboženství, dají na doporučení kněží a sílu předepsaných rituálů.

 Kniha čar a kouzel. Magie krystalů. Přírodní léčba. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

Víra, vytrvalost a soustředění

Víra v konkrétní (námi zvolený) postup nám dává potřebnou sílu a vytrvalost ve chvíli, kdy už to sami nezvládáme a potřebujeme se o něco opřít. A síla a vytrvalost, to je více než polovina úspěchu .. v čemkoli.

 

Jednotlivé kroky – magické úkony, postupy, konkrétní slova modliteb a zaříkání, rituály a obřady, specifická životospráva nebo zdravotní doporučení .. ve skutečnosti nejsou důležité samy o sobě, ale důležité jsou s ohledem na to, co pro nás znamenají. Tyto kroky slouží pro získání fokusu – koncentrace, zaměření či cílené pozornosti. Naše víra v jejich správnost nám pak dá potřebnou sílu a vytrvalost.


Kotlík a posvátný oheň čarodějnictví. Kouzelný oheň a posvátný plamen. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

 

Pokud nám vyhovují pohanské způsoby (ať už jde o kelty, germány, slovany nebo jiné směry), držme se jich. Kdo věří ve vědu a moderní analýzu, čerpá sílu z vědeckého porozumění toho, jak funguje lidské tělo. Komu dávají sílu modlitby, nepotřebuje zase přesvědčovat o výhodách pilulek.

 Západní moderní medicína. Přírodní a alternativní léčba. PAGANIA.CZ - pohanský obchod

 

Tvorba vlastních magických postupů a jejich ověření v praxi

Každý člověk by si měl poskládat a vybalancovat svoji vlastní sadu – na něco mi vyhovuje klasiký lékařský postup (= dává smysl .. a hlavně funguje!), na jiné věci zase šamanské úkony a na další záležitosti požádám o pomoc bohy/bytosti. Výsledky prokáží účinnost zvolených postupů.

 --

Je důležité nebýt za každou cenu otrokem svého přesvědčení (netrvat na své jediné a nezpochybnitelné pravdě) a nebát se minimálně vyzkoušet i postupy z jiných oblastí – pro stoupence vědy, zkusit přírodní a šamanské postupy a naopak...zkusit a vidět..prověřit účinost sám na sobě. Pokud nám naše staré postupy nefungují (= nedávají výsledky), nebát se zkusit postupy nové a jiné. Otevřenost :)

 

Magie je člověk..a cestu si volíme sami..

 

p.s. na psychické choroby moderní doby (stres, únava, nuda, pocit nenaplnění, deprese) mají v naprosté většině případů stejně dobré, ne-li lepší, výsledky než návštěvy u psychologa a nasazení pilulek, obyčejná fyzická práce a pohyb, posezení s přáteli jen tak u dobrého pití nebo jednoduché obřady a modlitby (pomáhají zklidnit a soustředit se).

 

--

přečti si naše další články o magii a pohanských bozích:

"Taranis, Thor a Perun"

"Jak ovládnout svůj Osud"

"Tři pohanské kořeny Čechů"

"Keltové v Čechách aneb kult hlav"

----------------------------------

autor: Mgr. Jiří Svoboda

 

e-mail: pagania@email.cz

zdroj obrázků: Internet

použití obrázků a fotografií probíhá v souladu s jejich užitím pro vědeckou činnost dle autorského zákona

 

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení